Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

76-200 Słupsk, ul. Poniatowskiego 4A

  • Dolina Łeby
    Dolina Łeby
  • Dolina rzeki Chociny
    Dolina rzeki Chociny
  • Jezioro Wielkie Brodno
    Jezioro Wielkie Brodno
  • Lasy sopockie
    Lasy sopockie
  • Leśne oczko
    Leśne oczko
  • Niszczycielska działalność wiatru
    Niszczycielska działalność wiatru
  • Rezerwat Kacze Łęgi
    Rezerwat Kacze Łęgi
  • Rozlewisko rzeki Zbrzycy
    Rozlewisko rzeki Zbrzycy
    separator

    Nad Jez. Milachowo.

  • Staniszewskie Zdroje
    Staniszewskie Zdroje
  • Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
    Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
    separator

    W głębi Jez. Długie i Jez. Karsińskie.

  • Zatoka nad Zalewem Wiślanym
    Zatoka nad Zalewem Wiślanym
  • Źródło Marii zimą
    Źródło Marii zimą
Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: pzpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 59 842 98 29

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w PZPK. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

„POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI”
Plany Ochrony
Edukacja dla Przyrody
WFOŚiGW Sprawozdania
Dobra praktyka ogrodnika - przyrodnika
Pomorscy
MODRASZEK TELEJUS MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
MODRASZEK TELEJUS
MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
KOMIKS
Pomorski Zwrotnik Raka
Uwaga ASF
Mapy

Po raz kolejny Gimnazjum nr 2 z Bytowa będzie reprezentowało PK "Dolina Słupi" na etapie wojewódzkim konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

               W dniu 12  stycznia 2018 roku odbył  się etap parkowy,  XVII  ogólnopolskiego konkursu  dla szkół gimnazjalnych,  pn. „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Szkoły były reprezentowane przez czteroosobowe drużyny, wyłonione we wcześniejszych etapach. W konkursie wzięło udział 4 gimnazja z: Nożyna, Gogolewa, Redzikowa i nr 2 z Bytowa.

"Pomagamy ptakom przetrwać zimę" - warsztaty edukacyjne OEE w Szymbarku

Na początku grudnia OEE przeprowadził w okolicznych szkołach podstawowych cykl warsztatów "Pomagamy ptakom przetrwać zimę" oraz "Dokarmianie zwierząt w zimie". Podglądanie ptaków przy karmniku jest często pierwszą okazją dzieci do spotkania z nimi i nauczenia się rozpoznawania pospolitych gatunków. Jako, że z nastaniem chłodów i śniegu ptasie bractwo zaczyna odwiedzać miejsca, w których ludzie wykładają im pokarm, grudzień to idealny miesiąc żeby edukować młodych amatorów obserwowania ptaków.  

Świąteczny czas.

Przed nami rysuje się wspaniała perspektywa Świąt Bożego Narodzenia. To wyjątkowy czas, kiedy uzmysławiamy sobie, że najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami. Prezenty są przyjemne ale najpiękniejszym darem jest miłość, czas jaki poświęcamy bliskim czy uważność. Życzymy Wam zatem pięknych refleksji, wzruszeń, ukochanych osób na wyciągnięcie ręki. I niech ten wyjątkowy czas towarzyszy nam wszystkim nieprzerwanie w 2018 roku!
 

POMORSKIE ekoŚwięta

Zbliża się Boże Narodzenie, czas w którym łatwo zapomnieć o ekologii i ochronie środowiska. Każdy chce mieć pięknie przystrojony dom, idealną choinkę, chce widzieć uśmiech na twarzy bliskich, gdy otwierają kolejne prezenty, siedząc przy suto zastawionym stole podczas wyjątkowej kolacji. Jak się w tym nie zagubić? Gdzie znaleźć miejsce na ekologiczne myślenie? Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej realizowanej pod hasłem „Pomorscy czują klimat” podaje kilka ważnych, świątecznych zasad. 

Konkurs fotograficzny „Życie śródleśnych łąk Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego” - rozstrzygnięcie

Koniec roku – czas podsumowań i rozstrzygnięć konkursów. Nasz tradycyjny konkurs fotograficzny tym razem zatrzymał się na dłużej przy śródleśnych łąkach Parku. Każdy z jego uczestników wykazał się swoją, bardzo osobistą wizją tego tematu, lecz jedna z osób potraktowała temat całościowo. Pięć zdjęć, z czego każde z nich przedstawiało inny aspekt życia łąki. Dla jury ważny był też fakt, że zdjęcia wykonane zostały w konkretnych i znanych miejscach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.