Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

76-200 Słupsk, ul. Poniatowskiego 4A

  • Dolina Łeby
    Dolina Łeby
  • Dolina rzeki Chociny
    Dolina rzeki Chociny
  • Jezioro Wielkie Brodno
    Jezioro Wielkie Brodno
  • Lasy sopockie
    Lasy sopockie
  • Leśne oczko
    Leśne oczko
  • Niszczycielska działalność wiatru
    Niszczycielska działalność wiatru
  • Rezerwat Kacze Łęgi
    Rezerwat Kacze Łęgi
  • Rozlewisko rzeki Zbrzycy
    Rozlewisko rzeki Zbrzycy
    separator

    Nad Jez. Milachowo.

  • Staniszewskie Zdroje
    Staniszewskie Zdroje
  • Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
    Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
    separator

    W głębi Jez. Długie i Jez. Karsińskie.

  • Zatoka nad Zalewem Wiślanym
    Zatoka nad Zalewem Wiślanym
  • Źródło Marii zimą
    Źródło Marii zimą
Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: pzpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 59 842 98 29

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w PZPK. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

„POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI”
Plany Ochrony
Edukacja dla Przyrody
WFOŚiGW Sprawozdania
Dobra praktyka ogrodnika - przyrodnika
Pomorscy
MODRASZEK TELEJUS MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
MODRASZEK TELEJUS
MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
KOMIKS
Pomorski Zwrotnik Raka
Uwaga ASF
Mapy

VI Zimowy Rajd na Orientację zgromadził miłośników aktywnego wypoczynku

W imprezie wzięło 350 osób. Na starcie pojawili się wszyscy, którzy zadeklarowali swój udział.  Dzieci, młodzież i dorośli  rywalizowali na dwóch trasach tzw. otwartej oraz na trasie dla ambitnych. Na tej drugiej uczestnicy musieli się wykazać między innymi umiejętnością obliczania azymutu i spostrzegawczością.  

Rozpoczęliśmy Akację Karmnik - obrączkowanie ptaków zimą.

Dziś rozpoczeliśmy kolejny sezon zimowego obrączkowania ptaków. Nadmorski Park Krajobrazowy i Błękitna Szkoła w partnerstwie z Fundacją Akcja Bałtycka ponownie biorą udział w Akcji Karmnik czyli ogólnopolskim programie obrączkowania ptaków przy karmnikach. Celem akcji jest poznanie składu gatunkowego ptaków odwiedzających karmniki, a także zbadanie ich kondycji oraz zebranie cennych pomiarów biometrycznych. Ponadto  akcji obrączkownia  

Konkurs plastyczny podsumowany

Coroczny konkurs dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Damnicy i jego filii w Machowinku i Przytocku został podsumowany uroczyście w sali lustrzanej palacu w Damnicy. W tym roku haslo konkursu brzmialo "Różnorodny świat grzybów", konkus poprzedzony był warsztatami terenowymi . Na konkurs wpłynęlło 59 prac plastycznych, łacznie przyznano 19 miejsc i 10 wyróznień w 5 kategoriach.
 

„Re-bombka” – warsztaty tworzenia ozdób inspirowanych naturą.

 Tradycja własnoręcznego wykonywania ozdób choinkowych jest nadal żywa w naszym kraju. Pragnąc ją podtrzymywać, namawiamy do tworzenia ozdób choinkowych z naturalnych materiałów oraz tych nadających się do recyklingu. Zapraszamy grupy na zajęcia podczas których spróbujemy rozpoznać drzewa i krzewy, z których pochodzą owoce, szyszki lub liście wykorzystywane do tworzenia prac a także posłuchamy ciekawostek na ich temat.

Budki lęgowe dla puszczyków w Nadmorskim Parku Krajobrazowym

Z monitoringu przeprowadzonego w sezonach 2015-16 wynika, że w lasach na terenie NPK i jego otuliny gnieżdżą się dwa gatunki sów – puszczyk i uszatka, prawdopodobnie gniazduje tu również włochatka. Ze względu na budowę i strukturę wiekową drzewostanów porastających duże obszary Parku zaplanowane zostało sukcesywne zwiększanie liczby dostępnych dla dziuplaków miejsc lęgowych.W listopadzie, wspólnie z pracownikami Nadleśnictwa Choczewo zawiesiliśmy 4 budki lęgowe dla puszczyka.