Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

76-200 Słupsk, ul. Poniatowskiego 4A

  • Dolina Łeby
    Dolina Łeby
  • Dolina rzeki Chociny
    Dolina rzeki Chociny
  • Jezioro Wielkie Brodno
    Jezioro Wielkie Brodno
  • Lasy sopockie
    Lasy sopockie
  • Leśne oczko
    Leśne oczko
  • Niszczycielska działalność wiatru
    Niszczycielska działalność wiatru
  • Rezerwat Kacze Łęgi
    Rezerwat Kacze Łęgi
  • Rozlewisko rzeki Zbrzycy
    Rozlewisko rzeki Zbrzycy
    separator

    Nad Jez. Milachowo.

  • Staniszewskie Zdroje
    Staniszewskie Zdroje
  • Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
    Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
    separator

    W głębi Jez. Długie i Jez. Karsińskie.

  • Zatoka nad Zalewem Wiślanym
    Zatoka nad Zalewem Wiślanym
  • Źródło Marii zimą
    Źródło Marii zimą
Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: pzpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 59 842 98 29

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w PZPK. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

„POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI”
Plany Ochrony
Edukacja dla Przyrody
WFOŚiGW Sprawozdania
Dobra praktyka ogrodnika - przyrodnika
Pomorscy
MODRASZEK TELEJUS MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
MODRASZEK TELEJUS
MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
KOMIKS
Pomorski Zwrotnik Raka
Uwaga ASF
Mapy

Wiosenna krzątanina w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana” i jego otulinie

Pracowicie przywitano wiosnę w naszym Parku. Jeszcze u schyłku zimy przeprowadzono zabiegi pielęgnacyjne drzew, a w pierwszych dniach wiosny posadzono 500 drzewek. Potem w ruch poszedł rębak, w którym rozdrobniono pozostałości po zabiegach pielęgnacyjnych. Dopełnieniem całości była akcja porządkowa w okolicach naszych zadrzewień śródpolnych.  

W Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi” padł rekord liczebności zimujących łabędzi krzykliwych

Pracownicy Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” podsumowali kolejny sezon badań koncentracji zimujących łabędzi krzykliwych. Prace terenowe wykonywali w połowie grudnia 2020 r. oraz w połowie stycznia, lutego i marca 2021 r. Kontrolami objęli noclegowiska tych ptaków na zbiornikach wodnych położonych na terenie Parku. Określeniu wielkości koncentracji łabędzi krzykliwych sprzyja zlatywanie się ptaków na noc, na zbiorniki wodne i poranne ich rozlatywanie się na żerowiska, położone na polach.

Akcja „Wielkanoc – NATURAlnie JAJO”!

ZNAJDŹ JAJO → PRZYGOTUJ PISANKĘ → OPUBLIKUJ ZDJĘCIE → ZYSKAJ UPOMINEK! Kochani, wielkimi krokami zbliża się czas ozdabiania wielkanocnych pisanek. Technik jest oczywiście wiele, wszystko zależy od fantazji twórcy! Pragniemy zaprosić Was do wspólnej zabawy, inspirowanej naturą. Świat ptaków jest bardzo barwny, ptasie jaja też bywają różnorodne, często zaskakujące. Spróbujmy odwzorować rzeczywiste wzory występujące w przyrodzie.

Czy grozi nam „cicha wiosna”? Czerwona lista ptaków Polski - o wymieraniu, kryzysie bioróżnorodności i nadziei.

Nasza planeta doświadcza głębokiego kryzysu bioróżnorodności. Jego skalę pomagają nam oceniać czerwone listy - opracowania szacujące ryzyko wymarcia gatunków. Wydana aktualnie Czerwona lista ptaków Polski wskazuje, że co piąty gatunek w naszym kraju zagrożony jest wyginięciem. Wraz z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków zapraszamy na spotkanie online z Tomaszem Wilkiem. 

„Facebook & Instagram w edukacji przyrodniczej”

We wtorek 23 marca 2021 roku mieliśmy przyjemność wziąć udział w całodziennym warsztacie doskonalącym nasze umiejętnosci w edukacji przyrodniczej za pośrednictwem popularnych mediów społecznościowych. Do uczestnictwa w nim zaprosiliśmy zaprzyjaźnione instytucje, stowarzyszenia, ośrodki z którymi współpracujemy i które podobnie jak my, swoją edukacyjną aktywność musiały przenieść do wirtualnego świata.