Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

76-200 Słupsk, ul. Poniatowskiego 4A

  • Dolina Łeby
    Dolina Łeby
  • Dolina rzeki Chociny
    Dolina rzeki Chociny
  • Jezioro Wielkie Brodno
    Jezioro Wielkie Brodno
  • Lasy sopockie
    Lasy sopockie
  • Leśne oczko
    Leśne oczko
  • Niszczycielska działalność wiatru
    Niszczycielska działalność wiatru
  • Rezerwat Kacze Łęgi
    Rezerwat Kacze Łęgi
  • Rozlewisko rzeki Zbrzycy
    Rozlewisko rzeki Zbrzycy
    separator

    Nad Jez. Milachowo.

  • Staniszewskie Zdroje
    Staniszewskie Zdroje
  • Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
    Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
    separator

    W głębi Jez. Długie i Jez. Karsińskie.

  • Zatoka nad Zalewem Wiślanym
    Zatoka nad Zalewem Wiślanym
  • Źródło Marii zimą
    Źródło Marii zimą
Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: pzpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 59 842 98 29

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w PZPK. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

„POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI”
Plany Ochrony
Edukacja dla Przyrody
WFOŚiGW Sprawozdania
Dobra praktyka ogrodnika - przyrodnika
Pomorscy
MODRASZEK TELEJUS MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
MODRASZEK TELEJUS
MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
KOMIKS
Pomorski Zwrotnik Raka
Uwaga ASF
Mapy

Rola roślinności rodzimej w ogrodach XVII w. - spacer przyrodniczy po Centrum Ekumenicznym Sióstr Brygidek

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie czwartkowe! W tym roku już w czerwcu wyjdziemy w teren. Spacer pod tytułem  „Rola roślinności rodzimej w ogrodach XVI i XVII w.”  po zaułkach Centrum Ekumenicznego Sióstr Brygidek poprowadzi Elwira Niemiec (Dzika Radocha). Do zobaczenia 21 czerwca o godz. 16.00!  

Warsztaty "Torfowiska, olsy i inne moczary - cenne dla przyrody obszary"

 Torfowiska, olsy i inne moczary – cenne przyrodniczo obszary – to temat przewodni cyklu warsztatów jednodniowych zorganizowany w maju przez Zieloną Szkołę w Schodnie. Tereny podmokłe zawsze były dla człowieka tajemnicze, niedostępne, ze względu na swój wodny charakter i armię komarów zaciekle broniących jego granic, dzięki czemu zachowały do dzisiaj swój naturalny charakter, na którego wartość należy zwracać uwagę.

Dzikie zioła w kuchni i kosmetyce- warsztaty OEE w Szymbarku

Pod koniec maja OEE w Szymbarku zorganizował w okolicznych szkołach Warsztaty z edukacji przyrodniczej „Dzikie zioła w kuchni i kosmetyce". Podczas warsztatów uczniowie mogli dowiedzieć się, że rośliny, które rosną w naszym najbliższym otoczeniu: w przydomowych ogródkach, przy ogrodzeniach, w otoczeniu szkoły, a które my często określamy jako chwasty, są w rzeczywistości wartościowymi ziołami, które możemy w różny sposób wykorzystać, z pożytkiem dla nas samych.
 

Finał XXVII Konkursu Wiedzy o Ochronie Przyrody i PK „Dolina Słupi”

„Lasy – zielony skarb Pomorza” to tytuł tegorocznego konkursu, który  poprzedzony był warsztatami terenowymi  w Gałążni Małej. Młodzież musiała wykazać się znajomością zagadnień związanych z funkcjonowaniem PK „Dolina Słupi” oraz siedlisk leśnych występujących na jego terenie.  

Międzyszkolny konkurs ornitologiczny "Ptaki najbliższej okolicy"


24 maja w Szkole Podstawowej nr 38 im. gen. Stanisława Maczka w Gdańsku odbył się międzyszkolny konkurs ornitologiczny pod tytułem „Ptaki najbliższej okolicy”. Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa nr 38 oraz Okręg Gdański Ligi Ochrony Przyrody. W konkursowym jury, na zaproszenie Dyrekcji SP nr 38, zasiadł również pracownik Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.  

Relacja z X pikniku „Bioróżnorodność – poznaj, by zachować”

Za nami dwa dni pełne edukacyjnych i artystycznych doświadczeń. W piątek 18 maja oraz w sobotę 19 maja odbyły się pikniki „Bioróżnorodność – poznaj by zachować”, dedykowane w tym roku przyrodzie rodzimej. To bardzo wdzięczny i bliski każdemu temat, więc jubileuszowa edycja pikników jest dla nas wszystkich dużym sukcesem!