Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

76-200 Słupsk, ul. Poniatowskiego 4A

  • Dolina Łeby
    Dolina Łeby
  • Dolina rzeki Chociny
    Dolina rzeki Chociny
  • Jezioro Wielkie Brodno
    Jezioro Wielkie Brodno
  • Lasy sopockie
    Lasy sopockie
  • Leśne oczko
    Leśne oczko
  • Niszczycielska działalność wiatru
    Niszczycielska działalność wiatru
  • Rezerwat Kacze Łęgi
    Rezerwat Kacze Łęgi
  • Rozlewisko rzeki Zbrzycy
    Rozlewisko rzeki Zbrzycy
    separator

    Nad Jez. Milachowo.

  • Staniszewskie Zdroje
    Staniszewskie Zdroje
  • Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
    Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
    separator

    W głębi Jez. Długie i Jez. Karsińskie.

  • Zatoka nad Zalewem Wiślanym
    Zatoka nad Zalewem Wiślanym
  • Źródło Marii zimą
    Źródło Marii zimą
Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: pzpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 59 842 98 29

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w PZPK. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

„POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI”
Plany Ochrony
Edukacja dla Przyrody
WFOŚiGW Sprawozdania
Dobra praktyka ogrodnika - przyrodnika
Pomorscy
MODRASZEK TELEJUS MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
MODRASZEK TELEJUS
MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
KOMIKS
Pomorski Zwrotnik Raka
Uwaga ASF
Mapy

II Ogólnopolskie Szkolenie Edukatorów „ED-EK na grzybach”

W dniach od 19.09.2017 do 21.09.2017 Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych zorganizował II Ogólnopolskie Szkolenie Edukatorów. Uczestnicy szkolenia byli zakwaterowani w placówkach edukacyjnych PZPK: Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Szymbarku i Zielonej Szkole w Schodnie. W przedsięwzięciu wzięli udział przedstawiciele 19 parków krajobrazowych z całej Polski. Szkolenie zakończyło się wystawą grzybów na Rynku Miasta w Kościerzynie, podczas której można było zobaczyć 110 gatunków grzybów, zebranych przez uczestników szkolenia. Warsztaty zostały dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.  

Krótka relacja z warsztatów dla nauczycieli "gry i zabawy terenowe czyli aktywna edukacja przyrodnicza najmłodszych"

Wczorajsze szkolenie, w formie warsztatów, było świetną okazją do wymiany doświadczeń między uczestnikami. W pierwszej części spotkania prowadząca przedstawiła sprawdzone gry i zabawy przyrodnicze, które stosuje w ramach swoich projektów. wszystkie proponowane ćwiczenia wypróbowaliśmy na własnej skórze. W drugiej części spotkania to uczestnicy zaprezentowali przygotowane przez siebie praktyczne ćwiczenia aktywizujące, związane z przyrodą, które wykorzystują w swojej pracy. 

Konkurs fotograficzny "Życie śródleśnych łąk Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego"


Trójmiejski Park Krajobrazowy zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym pod tytułem „Życie śródleśnych łąk Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego”. Na zdjęciach, zgodnie z tytułem konkursu, powinien pojawić się temat związany z życiem śródleśnych łąk z obszaru naszego Parku. Liczymy na zdjęcia przedstawiające florę, faunę lub innych ciekawy aspekt tych siedlisk przyrodniczych.

Pomorskie Dni Energii

W tym roku odbywa się 7. edycja Pomorskich Dni Energii. To jedno z największych wydarzeń energetycznych w północnej Polsce. W całym regionie przygotowywanych jest szereg wydarzeń, konferencji i spotkań. 15 września 2017 roku godz. 10:00 – 18:00 odbędzie się Dzień Otwarty w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, przy ul. Rybaki Górne 8.  

Coroczna kontrola stanowisk maliny moroszki i wielosiłu błękitnego w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

Każdego roku w sezonie letnio-jesiennym pracownicy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego dokonują kontroli stanowisk wybranych, szczególnie cennych gatunków roślin, rzadkich na terenie Parku. Między innymi kontrolą objęte są malina moroszka i wielosił błękitny. Obydwa te gatunki podlegają w Polsce ochronie ścisłej. Celem kontroli jest oszacowanie liczby osobników na stanowiskach oraz dokonanie oglądu w celu stwierdzenia ewentualnych zagrożeń.

„Gry i zabawy terenowe czyli aktywna edukacja przyrodnicza najmłodszych” - warsztaty dla nauczycieli szkół podstawowych

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej serdecznie zaprasza nauczycieli i edukatorów na bezpłatne szkolenie „Gry i zabawy terenowe czyli aktywna edukacja przyrodnicza najmłodszych”, które odbędzie się 28 września 2017 roku o godz. 15.00.