Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

76-200 Słupsk, ul. Poniatowskiego 4A

  • Dolina Łeby
    Dolina Łeby
  • Dolina rzeki Chociny
    Dolina rzeki Chociny
  • Jezioro Wielkie Brodno
    Jezioro Wielkie Brodno
  • Lasy sopockie
    Lasy sopockie
  • Leśne oczko
    Leśne oczko
  • Niszczycielska działalność wiatru
    Niszczycielska działalność wiatru
  • Rezerwat Kacze Łęgi
    Rezerwat Kacze Łęgi
  • Rozlewisko rzeki Zbrzycy
    Rozlewisko rzeki Zbrzycy
    separator

    Nad Jez. Milachowo.

  • Staniszewskie Zdroje
    Staniszewskie Zdroje
  • Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
    Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
    separator

    W głębi Jez. Długie i Jez. Karsińskie.

  • Zatoka nad Zalewem Wiślanym
    Zatoka nad Zalewem Wiślanym
  • Źródło Marii zimą
    Źródło Marii zimą
Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: pzpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 59 842 98 29

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w PZPK. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

„POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI”
Plany Ochrony
Edukacja dla Przyrody
WFOŚiGW Sprawozdania
Dobra praktyka ogrodnika - przyrodnika
Pomorscy
MODRASZEK TELEJUS MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
MODRASZEK TELEJUS
MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
KOMIKS
Pomorski Zwrotnik Raka
Uwaga ASF
Mapy

Pomorskie Dni Energii

W tym roku odbywa się 7. edycja Pomorskich Dni Energii. To jedno z największych wydarzeń energetycznych w północnej Polsce. W całym regionie przygotowywanych jest szereg wydarzeń, konferencji i spotkań. 15 września 2017 roku godz. 10:00 – 18:00 odbędzie się Dzień Otwarty w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, przy ul. Rybaki Górne 8.  

Zaproszenie do XVII edycji konkursu "Bęc jabłkiem w głowę" 2017/2018

Szanowni Państwo, drodzy uczestnicy konkursu "Bęc jabłkiem w głowę". Już po raz 17 mamy przyjemność zaprosić Was do wzięcia udziału w tej interdyscyplinarnej przygodzie. Jest to duże przedsięwzięcie zarówno dla nas jako organizatorów jak i dla Was - uczestników. Mamy jednak nadzieję, że czujecie, ze warto! Zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnej edycji! 

Liczenie mikołajka nadmorskiego i lnicy wonnej

W dniu 20 lipca2017 pracownicy Parku przy wsparciu Błękitnego Patrolu WWF oraz jednego z naszych dawnych praktykantów przeprowadzili monitoring mikołajka nadmorskiego oraz lnicy wonnej w rejonie projektowanego rezerwatu „Mikołajkowe wydmy”. Określano również koordynaty stanowisk innych interesujących lokalnie gatunków, jak np. chondrilla sztywna (Chondrilla juncea), turzyca loarska (Caresx ligerica), wierzba piaskowa (Salix repens subsp. arenaria).  

Rzeki dorzecza Słupi pod ,,lupą" naukowców

Na rzece Kwaczej w PK ,,Dolina Słupi " rozpoczęto pierwszy etap, realizowanego pod kierunkiem Prof. Krzysztofa Szoszkiewicza z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, projektu badawczego pt. Ekologiczne uwarunkowania rozwoju włosieniczników w wodach płynących w Polsce jako podstawa skutecznej ochrony i zastosowania w bioindykacji rzek, który finansowany jest z Narodowego Centrum Nauki. Celem projektu jest ocena wpływu różnych czynników ekologicznych na rozwój gatunków włosieniczników występujących w wodach płynących Polski, w tym rzekach znajdujących się na terenie Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.