Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

76-200 Słupsk, ul. Poniatowskiego 4A

  • Dolina Łeby
    Dolina Łeby
  • Dolina rzeki Chociny
    Dolina rzeki Chociny
  • Jezioro Wielkie Brodno
    Jezioro Wielkie Brodno
  • Lasy sopockie
    Lasy sopockie
  • Leśne oczko
    Leśne oczko
  • Niszczycielska działalność wiatru
    Niszczycielska działalność wiatru
  • Rezerwat Kacze Łęgi
    Rezerwat Kacze Łęgi
  • Rozlewisko rzeki Zbrzycy
    Rozlewisko rzeki Zbrzycy
    separator

    Nad Jez. Milachowo.

  • Staniszewskie Zdroje
    Staniszewskie Zdroje
  • Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
    Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
    separator

    W głębi Jez. Długie i Jez. Karsińskie.

  • Zatoka nad Zalewem Wiślanym
    Zatoka nad Zalewem Wiślanym
  • Źródło Marii zimą
    Źródło Marii zimą
Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: pzpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 59 842 98 29

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w PZPK. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

„POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI”
Plany Ochrony
Edukacja dla Przyrody
WFOŚiGW Sprawozdania
Dobra praktyka ogrodnika - przyrodnika
Pomorscy
MODRASZEK TELEJUS MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
MODRASZEK TELEJUS
MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
KOMIKS
Pomorski Zwrotnik Raka
Uwaga ASF
Mapy

Spotkanie czwartkowe w Dolinie Samborowo.

Serdecznie zapraszamy na przyrodniczy spacer z „botanicznym wykrzyknikiem” po Dolinie Samborowo 18 sierpnia 2016 roku o godzinie 16.00. Nasz prelegent ma niezmierzoną wiedzę botaniczną i mykologiczną i z dużą wprawą wprowadzi nas w zagadnienia muraw kserotermicznych, zbiorowisk łęgowych czy żyznych łąk. A całe to dobrodziejstwo przyrody dostępne jest na wyciągnięcie ręki – zaraz po przekroczeniu zielonej „bramy lasu” Doliny Samborowo.

Wspomnienia po pikniku w Krynicy Morskiej

W miniona sobotę 30 lipca 2016 roku w Krynicy Morskiej odbył się piknik rodzinny "Bezpieczne i ekologiczne wakacje z rodzimą przyrodą". Wśród zaproszonych jednostek z Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych swoje stoisko miało także Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. W tym roku stawiamy na "równowagę w przyrodzie". Ponieważ jednym z ważnych przyrodniczych ogniw (w kwestii zachowania równowagi) są owady zapylające i rośliny miododaje to im poświęcamy więcej uwagi.

Sierpień 2016

Zachęcamy - jak zawsze - do wzięcia udziału w naszym konkursie "Zielone pytanie". To mały pretekst do poszerzenia swej wiedzy o przyrodzie. W tym miesiącu Państwa uwagę kierujemy na pokrzywę - bo choć miewamy mniej przyjemne epizody z jej udziałem to jednak wartość pokrzywy jest nieoceniona! Zapraszamy do udziału!

Trójmiejski Park Krajobrazowy na EduPikniku w gdańskim ZOO

W ramach współpracy z Miejskim Ogrodem Zoologicznym Wybrzeża, Trójmiejski Park Krajobrazowy miał okazję czynnie uczestniczyć w odbywającej się na terenie Ogrodu plenerowej imprezie edukacyjnej, czyli w EduPikniku. Piknik odbywał się w ramach europejskiej kampanii „Co w trawie piszczy”, której celem jest przybliżenie lokalnej społeczności pojęcia bioróżnorodności a także umożliwienie poznania rodzimych gatunków roślin i zwierząt.  

Badanie stanu ekologicznego rzek Wdy i Trzebiochy w granicach Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w oparciu o metodykę i klasyfikację Ramowej Dyrektywy Wodnej

W dniach 18-21 lipca br. roku pracownicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego wraz z zespołem z Uniwersytetu Szczecińskiego, wykonali prace polegające na badaniu stanu ekologicznego rzek Wdy i Trzebiochy w oparciu o metodykę i klasyfikację Ramowej Derektywy Wodnej.

 

„Ekologiczne kolonie dla młodzieży z Dzielnicy Olszynka, z Gdańska”

Podczas trwających wakacji w Ośrodku Edukacji Ekologicznej gościliśmy grupę dzieci i młodzieży z Dzielnicy Olszynka, z Gdańska. Kolonie zostały zorganizowane przez Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych i Zarząd Dzielnicy Olszynka. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.