Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

76-200 Słupsk, ul. Poniatowskiego 4A

  • Dolina Łeby
    Dolina Łeby
  • Dolina rzeki Chociny
    Dolina rzeki Chociny
  • Jezioro Wielkie Brodno
    Jezioro Wielkie Brodno
  • Lasy sopockie
    Lasy sopockie
  • Leśne oczko
    Leśne oczko
  • Niszczycielska działalność wiatru
    Niszczycielska działalność wiatru
  • Rezerwat Kacze Łęgi
    Rezerwat Kacze Łęgi
  • Rozlewisko rzeki Zbrzycy
    Rozlewisko rzeki Zbrzycy
    separator

    Nad Jez. Milachowo.

  • Staniszewskie Zdroje
    Staniszewskie Zdroje
  • Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
    Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
    separator

    W głębi Jez. Długie i Jez. Karsińskie.

  • Zatoka nad Zalewem Wiślanym
    Zatoka nad Zalewem Wiślanym
  • Źródło Marii zimą
    Źródło Marii zimą
Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: pzpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 59 842 98 29

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w PZPK. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

„POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI”
Plany Ochrony
Edukacja dla Przyrody
WFOŚiGW Sprawozdania
Dobra praktyka ogrodnika - przyrodnika
Pomorscy
MODRASZEK TELEJUS MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
MODRASZEK TELEJUS
MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
KOMIKS
Pomorski Zwrotnik Raka
Uwaga ASF
Mapy

Lipiec 2016

Zielone pytanie to "nieskomplikowana" propozycja dla wszystkich zainteresowanych przyrodą. To krótkie pytanie, pojawiające się w Internecie raz w miesiącu. W czerwcu brzmiało następująco: Bociany są chlubą Polaków, kibicujemy im kiedy wracają do nas po zimie by z sukcesem wydały potomstwo. Kiedy młode bociany zaczynają swoje pierwsze loty?

17-18 czerwca - wielkie szukanie różnorodności gatunkowej we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym

BioBlitz  to akcja promująca zrozumienie rangi różnorodności biologicznej i odkrywanie jej w  najbliższym otoczeniu człowieka. Główne cele akcji to inwentaryzacja przyrodnicza oraz edukacja społeczeństwa nastawiona na poznanie bioróżnorodności  ekosystemów rzecznych. Zebrani biolodzy (botanik, ornitolog, ichtiolog, lichenolog, teriolog, herpetolog i entomolog) mieli za zadanie w ciągu 24h znaleźć i zidentyfikować jak największą ilość gatunków w dolinie rzeki Wdy na odcinku od jeziora Schodno do miejscowości Loryniec.

Zajęcia edukacyjne "Jeziora wdzydzkie – Perła WPK"

Podczas tegorocznych jednodniowych zajęć czerwcowych wspieraliśmy przyrodniczo wycieczki lokalnych szkół wybierających się do Wdzydz Kiszewskich, celem zaprezentowania uczniom na zajęciach terenowych, w jaki sposób niepowtarzalny kształt zespołu jezior wdzydzkich, izolujący ludność i tereny od pobliskich miejscowości, wpłynął na ich kulturę i historię i na zachowanie unikalnej przyrody i krajobrazu WPK.

Konferencja zamykająca projekt poświęcony ochronie raka szlachetnego

      Dnia 21.06.2016 r., w Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku, odbyła się konferencja zamykająca projekt pt. „Czynna ochrona raka szlachetnego w jeziorach Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych”. Uczestniczyli w niej przedstawiciele partnerów projektu - Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, a wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele Nadleśnictw, środowisk naukowych wraz ze studentami, WFOŚ w Gdańsku i Urzędu Marszałkowskiego.  

Finał konkursu „Zaproś ptaki do szkoły – akcja zimowego dokarmiania”

Za nami finał konkursu „Zaproś ptaki do szkoły – akcja zimowego dokarmiania”. Dla pierwszych trzech miejsc zorganizowano wycieczkę do Akwarium Gdyńskiego. Program wycieczki był bardzo bogaty, dzieci wzięły udział w prezentacji multimedialnej pt. „Życie Bałtyku”, zajęciach terenowych w porcie, zajęciach laboratoryjnych oraz zwiedziły Akwarium. Podczas zajęć poznawały tajniki świata przyrody, doskonale się przy tym bawiąc. Wyróżnionym szkołom przekazano ciekawe ptasie upominki: grę memo „Ptaki” oraz książkę „Andrzej Kruszewicz opowiada o ptakach”.