Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

76-200 Słupsk, ul. Poniatowskiego 4A

  • Dolina Łeby
    Dolina Łeby
  • Dolina rzeki Chociny
    Dolina rzeki Chociny
  • Jezioro Wielkie Brodno
    Jezioro Wielkie Brodno
  • Lasy sopockie
    Lasy sopockie
  • Leśne oczko
    Leśne oczko
  • Niszczycielska działalność wiatru
    Niszczycielska działalność wiatru
  • Rezerwat Kacze Łęgi
    Rezerwat Kacze Łęgi
  • Rozlewisko rzeki Zbrzycy
    Rozlewisko rzeki Zbrzycy
    separator

    Nad Jez. Milachowo.

  • Staniszewskie Zdroje
    Staniszewskie Zdroje
  • Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
    Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
    separator

    W głębi Jez. Długie i Jez. Karsińskie.

  • Zatoka nad Zalewem Wiślanym
    Zatoka nad Zalewem Wiślanym
  • Źródło Marii zimą
    Źródło Marii zimą
Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

„POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI”
Plany Ochrony
Edukacja dla Przyrody
WFOŚiGW Sprawozdania
Dobra praktyka ogrodnika - przyrodnika
Pomorscy
MODRASZEK TELEJUS MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
MODRASZEK TELEJUS
MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
KOMIKS
Pomorski Zwrotnik Raka
Uwaga ASF
Mapy

Edukatorzy Centrum aktywnie włączyli się w festiwal Gdynia Design Days.
Gdynia Design Days to coroczny festiwal prezentujący najnowsze tendencje i dobre praktyki z zakresu projektowania. Obfitujący w inspirujące wystawy, wykłady, warsztaty, prelekcje oraz dyskusje, program skierowany jest zarówno do profesjonalistów, młodych przedsiębiorców, jak i entuzjastów szukających inspiracji do twórczego działania i kreatywnego spędzania czasu. Przez 10 lipcowych dni Gdynia staje się tym samym najlepszym letnim miejscem spotkań branży projektowej. W tym roku festiwal odbywał się pod hasłem ERROR. Był to doskonały pretekst do zaprezentowania efektu współpracy Centrum z Wydziałem Środowiska Urzędu Miasta w Gdyni. Z tego powodu jeden z festiwalowych dni spędziliśmy w Gdynia InfoBox.
Nadmiar wody w miastach bywa kłopotliwy. Idealną odpowiedzią na małą retencję wody są ogrody deszczowe – ich ideę przybliżaliśmy w oparciu o interaktywny model oraz eksperymentalny ogród deszczowy.
Deszcz to synonim życia – woda, która oczyszcza powietrze i zapewnia życie faunie i florze. Jego ożywcza moc bywa niestety również destruktywna, szczególnie w zabudowanych miastach. Lokalne podtopienia, które pociągają za sobą straty finansowe, są skutkiem ograniczenia zielonych przestrzeni w mieście, które w naturalny sposób absorbują wodę. Ogrody deszczowe to nasadzenia roślin w gruncie bądź pojemniku, usuwające zanieczyszczenia z przepływającej wody deszczowej, zbieranej z powierzchni dróg, placów i dachów. Ideę ogrodów deszczowych pokazaliśmy na przykładzie ogrodu deszczowego, który pojawił się w maju przy Gdyńskim InfoBoxie.

Na zakończenie tego deszczowego dnia ekspert Elżbieta Urbaniak poprowadziła warsztat "Kreatywne sposoby zagospodarowania wody w mieście".

Jeśli jeszcze ktoś nie widział ukwieconego ogrodu deszczowego to polecamy adres: ul. Świętojańska 30 w Gdyni:) I porcję wiedzy w pigułce: http://ciee-gda.pl/ciee-ogrod/ogrod-deszczowy/ oraz http://www.gdynia.pl/ogroddeszczowy