Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

76-200 Słupsk, ul. Poniatowskiego 4A

  • Dolina Łeby
    Dolina Łeby
  • Dolina rzeki Chociny
    Dolina rzeki Chociny
  • Jezioro Wielkie Brodno
    Jezioro Wielkie Brodno
  • Lasy sopockie
    Lasy sopockie
  • Leśne oczko
    Leśne oczko
  • Niszczycielska działalność wiatru
    Niszczycielska działalność wiatru
  • Rezerwat Kacze Łęgi
    Rezerwat Kacze Łęgi
  • Rozlewisko rzeki Zbrzycy
    Rozlewisko rzeki Zbrzycy
    separator

    Nad Jez. Milachowo.

  • Staniszewskie Zdroje
    Staniszewskie Zdroje
  • Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
    Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
    separator

    W głębi Jez. Długie i Jez. Karsińskie.

  • Zatoka nad Zalewem Wiślanym
    Zatoka nad Zalewem Wiślanym
  • Źródło Marii zimą
    Źródło Marii zimą
Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

„POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI”
Plany Ochrony
Edukacja dla Przyrody
WFOŚiGW Sprawozdania
Dobra praktyka ogrodnika - przyrodnika
Pomorscy
MODRASZEK TELEJUS MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
MODRASZEK TELEJUS
MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
KOMIKS
Pomorski Zwrotnik Raka
Uwaga ASF
Mapy

10 maja 2019 roku będziemy wspólnie świętować Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) - w tym roku będą one towarzyszyły obchodom 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. My jako beneficjenci otworamy swoje drzwi dla odwiedzających, aby zaprezentować swoje projekty i opowiedzieć o swojej przygodzie z Funduszami Europejskimi. Aby pochwalić się naszą przestrzenią i jednocześne osiągnąć wymiar edukacyjny zapraszmay tego dnia 4 grupy zorganizowane (w wieku od 4 klasy szkoły podstaowej aż po seniorów) do wzięcia udziału w ciekawych warsztatach inspirowanych makietą ogrodu!

Czekamy na zapisy grup: dostępne godziny warsztatów to: 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 (mailowo k.kubic@pomorskieparki.pl) lub telefonicznie 58 301 80 99 (kto pierwszy ten lepszy). Udział w warsztatach będzie potwierdzony mailowo przez pracownika CIEE.

Każdy przyszkolny czy też przydomowy ogród tworzy unikalny i jedyny w swoim rodzaju „świat”, który stworzony przez człowieka i przy jego drobnej pomocy może stać się ostoją dzikiej przyrody. „Ogród przyjazny” nam, ludziom ale i naturze, stanowiący bezpieczny azyl, zapewniający możliwość schronienia, wyżywienia i pokojowego współistnienia. Zielony fragment przyrody umożliwiający aktywny odpoczynek i ten całkiem leniwy, będący spełnianiem marzeń, pasji… Ogród, w którym schronienie znajdą ptaki, owady, płazy i te stworzenia, których istnienia czasem nie zauważamy i nie doceniamy.

Zapraszamy do wspólnego tworzenia takiego ogrodu! Pomoże nam w tym drewniana makieta interaktywna, wspólnie spróbujemy ukształtować ogród przyjazny rodzimym gatunkom i dobierzemy elementy nawiązujące do rodzimego klimatu. A wszystkim którzy marzą o takim ogrodzie polecamy publikacje Zaborskiego Parku Krajobrazowego: „Tradycyjne ogrody przyjazne naturze i krajobrazom” oraz „Zamień nawłocie na malwy przy płocie”, opublikowane na naszej stronie.

Od 10 do 12 maja wszyscy zainteresowani akcją DOFE, będą mogli zobaczyć, dotknąć i poznać projekty naszych polskich beneficjentów, którzy zaoferują zniżkowe lub darmowe wejścia do swoich placówek. Weekend DOFE jest największym wydarzeniem prezentującym projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu.
Więcej na stronie: https://dniotwarte.eu/