Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

76-200 Słupsk, ul. Poniatowskiego 4A

  • Dolina Łeby
    Dolina Łeby
  • Dolina rzeki Chociny
    Dolina rzeki Chociny
  • Jezioro Wielkie Brodno
    Jezioro Wielkie Brodno
  • Lasy sopockie
    Lasy sopockie
  • Leśne oczko
    Leśne oczko
  • Niszczycielska działalność wiatru
    Niszczycielska działalność wiatru
  • Rezerwat Kacze Łęgi
    Rezerwat Kacze Łęgi
  • Rozlewisko rzeki Zbrzycy
    Rozlewisko rzeki Zbrzycy
    separator

    Nad Jez. Milachowo.

  • Staniszewskie Zdroje
    Staniszewskie Zdroje
  • Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
    Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
    separator

    W głębi Jez. Długie i Jez. Karsińskie.

  • Zatoka nad Zalewem Wiślanym
    Zatoka nad Zalewem Wiślanym
  • Źródło Marii zimą
    Źródło Marii zimą
Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

„POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI”
Plany Ochrony
Edukacja dla Przyrody
WFOŚiGW Sprawozdania
Dobra praktyka ogrodnika - przyrodnika
Pomorscy
MODRASZEK TELEJUS MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
MODRASZEK TELEJUS
MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
KOMIKS
Pomorski Zwrotnik Raka
Uwaga ASF
Mapy

- Kryśka, idę na miasto. Przynieść ci coś? - zapytał jeden z trójmiejskich dzików.
- Kartofle – odpowiedziała pani locha, a jej małżonek żwawo podążył w stronę miasta.
I tak oto – podążając za zwierzakami, trafiamy do nowego budynku w Oliwie przy ul. Polanki 51.
Pan dzik z małżonką to bohaterowie krótkiej animacji dostępnej w Internecie. „Odkryj z nami co w trawie piszczy!” - w ten dowcipny sposób postanowiliśmy poinformować o zakończonym projekcie i zaprosić do odwiedzania nowego miejsca pracy.

26 marca 2019 roku w towarzystwie wyśmienitych gości, mieliśmy ogromną przyjemność uroczyście otworzyć naszą nowo rozbudowaną siedzibę! Tego dnia byli z nami przedstawiciele różnych instytucji, którzy od wielu lat nas wspierają, finansują nasze działania, są partnerami w realizacji projektów, sąsiadami z dzielnicy czy też wieloletnimi przyjaciółmi CIEE oraz TPK – bo to oczywiście nasze wspólne święto! Zebranych gości powitała kierownik CIEE – Jowita Kurach następnie głos zabrała Pani Barbara Utracka – Minko zastępca Dyrektora Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych przedstawiając kluczowe informacje o zrealizowanym projekcie „Edukacja dla przyrody”. Prezentując zdjęcia obiektów przed ich rozbudową czy modernizacją oraz te z dnia dzisiejszego każdy ze słuchaczy z pewnością zdał sobie sprawę z powagi tej inwestycji oraz ogromu pracy jaki za sobą niosła. Nasi goście mieli także okazję wysłuchać wykładu dr. Piotra Rutkowskiego z Uniwersytetu Gdańskiego o „Tajemnicach alkowy roślin”. Pół godzinne wystąpienie wprowadziło słuchaczy w bardzo miły i wesoły nastrój, który został utrwalony zdrowym i niezwykle smacznym poczęstunkiem! Pochwałom nie było końca a nam – gospodarzom obiektu było niezwykle miło przyjmować te wszystkie dobre życzenia!

Budynek powstał tuż obok siedziby Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, z którą połączony jest wspólnym wejściem. „Sercem” nowej placówki jest oczywiście przestronna sala edukacyjna. Poza nią znajdziemy tu również przytulną czytelnię i salę ekspozycyjną, w której aktualnie wiszą zdjęcia wykonane przez pracowników Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych – „Na parkowych szlakach”. Drewniany taras, osłonięty od słońca pergolą przez którą przerastają dwa klony jawory, już teraz tworzy wyjątkowy klimat, sprzyjający poznawaniu tajników przyrody.
Rozbudowa siedziby TPK o nowy obiekt, liczący w sumie  415 metrów kwadratowych powierzchni, kosztowała prawie 3 mln zł, z czego 70 proc. pokryto ze środków EFRR w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, zaś 30 procent – to dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. 

Jako pracownicy CIEE staramy się podążać za panującymi trendami – wiec nieustannie się dokształcamy by być zawsze na bieżąco  z wiedzą, odkryciami przyrodniczymi,  nowinkami technologicznymi. By zaciekawić naszego odbiorcę, sprawić by nas wysłuchał i zabrał ze sobą do domu i swoich codziennych nawyków te, które posłużą przyrodzie. Dzięki tej rozbudowie możemy gościć u siebie całe klasy, zapraszać na spotkania czwartkowe dorosłych miłośników ekologii nie martwiąc się czy dla wszystkich wystarczy miejsca. Teraz dysponujemy przestrzenią by rozwinąć skrzydła.