Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

76-200 Słupsk, ul. Poniatowskiego 4A

  • Dolina Łeby
    Dolina Łeby
  • Dolina rzeki Chociny
    Dolina rzeki Chociny
  • Jezioro Wielkie Brodno
    Jezioro Wielkie Brodno
  • Lasy sopockie
    Lasy sopockie
  • Leśne oczko
    Leśne oczko
  • Niszczycielska działalność wiatru
    Niszczycielska działalność wiatru
  • Rezerwat Kacze Łęgi
    Rezerwat Kacze Łęgi
  • Rozlewisko rzeki Zbrzycy
    Rozlewisko rzeki Zbrzycy
    separator

    Nad Jez. Milachowo.

  • Staniszewskie Zdroje
    Staniszewskie Zdroje
  • Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
    Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
    separator

    W głębi Jez. Długie i Jez. Karsińskie.

  • Zatoka nad Zalewem Wiślanym
    Zatoka nad Zalewem Wiślanym
  • Źródło Marii zimą
    Źródło Marii zimą
Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: pzpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 59 842 98 29

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w PZPK. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

„POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI”
Plany Ochrony
Edukacja dla Przyrody
WFOŚiGW Sprawozdania
Dobra praktyka ogrodnika - przyrodnika
Pomorscy
MODRASZEK TELEJUS MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
MODRASZEK TELEJUS
MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
KOMIKS
Pomorski Zwrotnik Raka
Uwaga ASF
Mapy

"BioBlitz - w poszukiwaniu różnorodności biologicznej doliny rzeki Wdy"

 BioBlitz to popularno-naukową zabawa, która ma uzmysłowić ludziom, czym jest różnorodność biologiczna, jak trudno ją poznać i dlaczego warto ją cenić. Naszym zadaniem będzie w przeciągu 24h znaleźć i oznaczyć jak najwięcej gatunków dzikiej flory i fauny w dolinie rzeki Wdy ( od Schodna do Loryńca). Dołącz do nas i poznaj przyrodę Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego!

Dzień Samorządowca oraz "Rejs edukacyjny kutrem po Zatoce" w NPK

6 czerwca w Nadmorskim Parku Krajobrazowym obchodziliśmy Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji zorganizowane zostało spotkanie z pracownikami samorządowymi powiatu puckiego, które miało na celu promowanie walorów przyrodniczych i turystycznych Parku. Tego dnia odbyły się również dwie wycieczki pt. „Rejs edukacyjny kutrem po Zatoce” zorganizowane w ramach projektu „Nadmorski Klub Przyrodnika”. Podczas wycieczek uczestnicy wzięli udział w  prelekcjach o Bałtyku oraz połowach organizmów z dna Zatoki Puckiej. 

Refleksje po VIII pikniku edukacyjnym "Bioróżnorodność - poznaj by zachować".

W dniach 20-21 maja odbył się VIII piknik edukacyjny „Bioróżnorodność – poznaj by zachować”. Przyszedł czas na refleksje. Były to dwa dni ciężkiej pracy dla organizatorów i edukatorów i tym samym dwa dni przyjemności i edukacyjnych, przyrodniczych wrażeń dla tych, którzy postanowili nas odwiedzić. Pomimo zmęczenia jest w nas przede wszystkim dużo zadowolenia ponieważ to bardzo udane przedsięwzięcie! Wiemy, że było warto. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie! I edukatorom i odwiedzającym nas ludziom.
 

Czerwcowe "Zielone pytanie".

Jak co miesiąc zachęcamy Państwa do do wzięcia udziału w naszym "ekspresowym" konkursie Zielone pytanie! Zadanie właściwie jest proste, wystarczy przesłać odpowiedź na nasz adres mailowy lub wysłać drogą bardziej tradycyjną. Dla trzech laureatów konkursu mamy przewidziane nagrody, są to książki o tematyce przyrodniczej oraz jakiś drobiazg edukacyjno-promocyjny! Czyli przyjemne z pożytecznym! Zapraszamy!
 

III Wojewódzka Liga Przyrodnicza

 W środę 1 czerwca w Błękitnej Szkole przy NPK we Władysławowie spotkało się 18 gimnazjalistów, którzy zakwalifikowali się do finału III edycji Wojewódzkiej Ligi Przyrodniczej. Organizatorem konkursu  jest stowarzyszenie In gremio reprezentowane przez Pierwsze Społeczne Gimnazjum w Gdyni. W tym roku głównym zagadnieniem konkursu był Bałtyk i Nadmorski Park Krajobrazowy.

Wyniki konkursu plastyczno-literackiego „Podniebni przyjaciele z Doliny Słupi ”

V edycja konkursu plastyczno-literackiego   „Na mapie świata jest takie miejsce”, organizowanego przez PK „Dolina Słupi” i Filię nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w 2016 roku odbyła się pod hasłem „Podniebni przyjaciele z Doliny Słupi”. Na konkurs wpłynęły 44 prace w tym: 7 ze szkół średnich, 10 z gimnazjów i 27 ze szkół podstawowych. Zadaniem uczestników było napisanie baśni o ptakach zamieszkujących dolinę rzeki Słupi.