Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

76-200 Słupsk, ul. Poniatowskiego 4A

  • Dolina Łeby
    Dolina Łeby
  • Dolina rzeki Chociny
    Dolina rzeki Chociny
  • Jezioro Wielkie Brodno
    Jezioro Wielkie Brodno
  • Lasy sopockie
    Lasy sopockie
  • Leśne oczko
    Leśne oczko
  • Niszczycielska działalność wiatru
    Niszczycielska działalność wiatru
  • Rezerwat Kacze Łęgi
    Rezerwat Kacze Łęgi
  • Rozlewisko rzeki Zbrzycy
    Rozlewisko rzeki Zbrzycy
    separator

    Nad Jez. Milachowo.

  • Staniszewskie Zdroje
    Staniszewskie Zdroje
  • Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
    Ujście rzeki Brdy do Jez. Charzykowskiego
    separator

    W głębi Jez. Długie i Jez. Karsińskie.

  • Zatoka nad Zalewem Wiślanym
    Zatoka nad Zalewem Wiślanym
  • Źródło Marii zimą
    Źródło Marii zimą
Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: pzpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 59 842 98 29

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w PZPK. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

„POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI”
Plany Ochrony
Edukacja dla Przyrody
WFOŚiGW Sprawozdania
Dobra praktyka ogrodnika - przyrodnika
Pomorscy
MODRASZEK TELEJUS MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
MODRASZEK TELEJUS
MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
KOMIKS
Pomorski Zwrotnik Raka
Uwaga ASF
Mapy

Trójmiejski spacer z okazji Dnia Krajobrazu

Już po raz trzeci spotkaliśmy się na organizowanym z inicjatywy Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska spacerze krajobrazowym. Tym razem na miejsce wycieczki wybrane zostały okolice Gdyni. Mimo niesprzyjającej pogody towarzyszyła nam pokaźna grupa miłośników przyrody, a po drodze przyłączali się kolejni. Przez jakiś czas towarzyszyła nam także grupa rowerzystów.

Spacer krajobrazowy w Kaszubskim Parku pt. „Od średniowiecza do czasów współczesnych – przeobrażenia krajobrazu kaszubskiego.”

Jaki piękny krajobraz! – nie raz słyszeliśmy te słowa lub sami je wypowiadaliśmy, ale co to jest „krajobraz” i czy zawsze musi być piękny? Krajobraz ma wiele definicji i jest różnie interpretowany. Ogólnie mówiąc, jest to wszystko to, co widzimy wokół nas: elementy naturalne oraz antropogeniczne. Krajobraz może być nie tylko naturalny i półnaturalny, ale również przemysłowy, zdewastowany, szpecący... Dlatego ważne jest abyśmy byli świadomi, iż to głównie człowiek odpowiada za stan środowiska naturalnego i jak ważną rolę przestrzeń odgrywa w naszym życiu.  

Akcja zbierania żołędzi dla zwierząt

             Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” współpracujący od lat z Ośrodkiem Szkolno - Wychowawczym w Damnicy, zaprosił do udziału w akcji koło Łowieckie „Hubert”. W tym roku młodzież ze szkoły podstawowej i internatu zbierała żołędzie. Wykładanie karmy ma zatrzymać  jak najwięcej zwierzyny w lesie. Poszukujące jedzenia zwierzęta znacznie rzadziej podchodzą w okolice dróg, a tym samym zmniejsza się ryzyko kolizji z pojazdami. Poza tym zwierzęta rzadziej wychodzą na pola uprawne, tym samym wyrządzając mniej szkód rolnikom.